معماری
خانه » ساختنی عمومی » یک آزمایش فیزیکی ساده با شمع

یک آزمایش فیزیکی ساده با شمع

یک آزمایش فیزیکی ساده با شمع

سلام

پیاده سازی آزمایش های فیزیک کتاب های درسی همچین هم کار سختی نیست مثل روشن ماندن شمع زیر آب. خیلی از اوقات ما ابزار و امکانات مناسب رو در کنارومون داریم اما زیاد بهش دقت نمی کینم. البته بیشتر منظورم شخص خودم بودا. روبوخلاق از این به بعد سعی میکنه آزمایشه های بیشتری رو در مورد فیزیک در این سایت قرار بده. برخی از این آزمایش ها اینقدر راحت هستند که شما فقط با یک بار دیدن فیلم می تونید اون رو خودتون در منزل انجام بدید.

البته اینم بگما تو سایت های متفاوتی نمونه این آزمایشات رو دوستان دیگه قرار دادن. ولی خب ما هم گفتیم یک نمونه از این آزمایش رو در روبوخلاق قرار بدیم تا اون دسته از دوستان که تا به حال ندیدن یک تجربه جدید رو کسب کنند. به نظرتون از این آزمایش چه نتیجه ای میشه گرفت؟

اصلا این آزمایش چه ربطی به ربات داره؟

هرکسی که پاسخ مناسب رو بده یکی از سازه های ساخته شده شرکت رو به عنوان جایزه دریافت میکنه. (فکر نکنید سر کاری هستا)

لطفا فیلم رو خوب ببینید

فیلم آموزش یک آزمایش فیزیکی ساده با شمع

دوستان عزیز کانال تلگرام روبو خلاق رو فراموش نکنین.

سفارش ساخت سازه

درباره ی

5 دیدگاه

  1. سلام.تا اونجایی من دیدم با توجه به اینکه اندازه سوختن فتیله شمع رو متر گرفت،
    فکر کنم نشون میده که پارافین شمع بعداز آب شدن وشل شدن دوباره خیلی سریع توسط آب داخل ظرف خنک میشه و سفت میشه که مثل یه محافظ جلوی خیس شدن فتیله شمع رو میگیره و شعله شمع داخل آب روشن میمونه.
    البته ربطش رو دقیقا با ربات نمیدونم.
    ولی فکر میکنم که شاید کمک کنه برای ساختن یه ربات که با استفاده از آب بتونه حرارت بیشتری رو تحمل کنه یعنی مثل یه ربات آتشنشان.

  2. من بدون دیدن فیلم جوابشو میگم به درد ربات های زیر دریایی میخوره که زیر آبرو باهاش روشن کنن البته شاید به اتصالی نکردن ربات در آب نیز کمک کند.درسته

  3. من بدون دیدن فیلم جوابشو میگم به درد ربات های زیر دریایی میخوره که زیر آبرو باهاش روشن کنن البته شاید به اتصالی نکردن ربات در آب نیز کمک کند.درسته

  4. فیلم نمیاد حتما شاید من جوابشو بلد باشم ولی فیلم بارگذاری نمیشه.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *