معماری
خانه » ساختنی خلاقیت » کاربرد عدسی ذرهّ بین

کاربرد عدسی ذرهّ بین

سلام به دوستان عزیز روبو خلاق

همه ی شما دوستان عزیز می دونید که در کنار اجسام بزرگ، اجسام ریز هم وجود دارن که با چشم انسان قابل دیدن نیستن و برای دیدن اونها باید از وسایلی مانند ذرهّ بین و میکروسکوپ استفاده کرد. من قصد دارم در این فیلم آموزشی  کاربرد عدسی ذرهّ بین رو به شما عزیزان ارائه بدم. در ادامه مختصر توضیحی درباره کاربرد عدسی ذرهّ بین رو در اختیارتون قرار میدم و امیدوارم برای شما دوستان مفید واقع بشه.

ذرهّ بین چیست؟

ذرهّ بین ابزاری هست که از اون برای دیدن اشیای ریز استفاده میشه. بخش اصلی ذره بین از یه عدسی همگرا تشکیل شده که عمل بزرگ نمایی رو انجام میده. عدسی از ابزارهای نوری هست که نور رو در اثر عبور از اون میشکنه و همگرا یا واگرا میشه. عدسی ها از ماده های شفاف مانند شیشه و پلاستیک ساخته میشن. با قرار دادن ذرهّ بین در آفتاب، پرتوها در نقطه ی کانونی عدسی جمع مشن و اگه در این حالت جسم غیر براقی در نقطه ی کانونی بذارید، گرمای زیادی تولید میشه و میتونه جسم غیر براق رو بسوزانه، این کار رو می تونین روی کاغذ یا اجسام غیر براق دیگه آزمایش کنین.

همانطور که در فیلم آموزشی میبینید با استفاده از این ترفند روی چوب اشکال مختلفی رو خلق کرده و شما عزیزان با دیدن این فیلم آموزشی می تونید با کاربرد دیگه ی عدسی ذرهّ بین آشنا بشید. خب دوستان عزیز فکر کنم توضیحات کافی باشه و بیشتر از این شمارو منتظر نمیذارم و ازتون دعوت می کنم تا فیلم آموزشی کاربرد عدسی ذرهّ بین رو ببینید.

کانال تلگرام روبو خلاق رو فراموش نکنید. Robokhalagh@

فیلم آموزش کاربرد ذرهّ بین

سفارش ساخت سازه

درباره ی مارال شکوهی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *