معماری
خانه » ساختنی عمومی » پلی اتیلن سنگین

پلی اتیلن سنگین

پلی اتیلن سنگین ( HDPE )

سلام به همه روبوخلاقی ها

همونطور که می دونید ما در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل قرار داریم به همین منظور، ما هم تلاش می کنیم با تکیه بر این شعار سبز اقتصاد مقاومتی به اندازه خودمون گام برداریم. شما هم مثل من خوب می دونید که امروزه حفاظت از محیط زیست یکی از بزرگترین چالش های مطرح در دنیاست. یکی از اصلی ترین موادی که برای محیط زیست خطراتی رو ایجاد کرده پلاستیک هست. بنابراین اگر ما بتونیم به جای پلاستیک برای ساخت لوازم از مواد تجدید پذیر استفاده کنیم در حفظ محیط زیست گامی بسیار بزرگی برداشتیم. ما در این آموزش سعی داریم روش دیگه ای رو برای حفاظت از محیط زیست بهتون ارائه بدیم. مطمئناً یکی از راه هایی که میشه برای حل این مشکل به کار برد استفاده مجدد از پلاستیک های مصرفی هست به جای اینکه دوباره بخوایم پلاستیک نو تولید بکنیم همون پلاستیک های قدیمی رو استفاده کنیم. همونطور که می دونید پلاستیک از نفت تولید میشه و درواقع با این کار علاوه بر اینکه ما در مصرف نفت که بدون شک سرمایه ملی ماست صرفه جویی می کنیم در حفظ محیط زیست هم گام بزرگی بر می داریم.

پلی اتیلن سنگین چیست؟

پلی اتیلن سنگین یا HDPE در واقع از نفت تولید میشه. استفاده از اون در ساخت درب بطری پلاستیکی، لوله های مقاوم در برابر خوردگی از جمله کاربرد های پلی اتیلن است. یکی از مزایای اصلی پلی اتیلن سنگین قابل بازیافت بودن اون هست.

شرح کار پلی اتیلن سنگین

برای اینکه یک روش بازیافت پلی اتیلن سنگین رو در منزل تجربه کنید، نیاز به چند بطری پلاستیکی مثل بطری نوشابه، درب بطری و …. دارید. ابتدا باید اونها رو به تیکه های بزرگ خورد کنید و بعد طبق آموزشی که در فیلم مشاهده می کنید اونها رو درون مایکروویو قرار دهید.

فیلم آموزش پلی اتیلن سنگین ( HDPE )

نتیجه گیری:

بازیافت بطری ها و به طور کلی بازیافت پلی اتیلن سنگین می تونه یک راه حل مناسب برای کمک به محیط زیست باشه. ما درساخت بسیاری از لوازم و وسایل می تونیم از پلی اتیلن سنگین بازیافت شده استفاده کنیم. ازتون دعوت می کنیم فیلم آموزشی پلی اتیلن سنگین رو ببینید.

تلگرام روبوخلاق رو فراموش نکنین Robokhallagh@

درباره ی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *