معماری
خانه » ساختنی خلاقیت » پرنده مکانیکی

پرنده مکانیکی

آموزش ساخت یک پرنده مکانیکی

تجربه گروه ربوخلاق نشان داده است که شما دوستان خلاق علاقه زیادی به سازه ­های پروازی و اشیاء پرنده دارید. . از آنجا که تمام سعی و تلاش ما جلب رضایت مخاطبان عزیزمان است، تلاش کرده ­­ایم تا آموزش ساخت سازه ­های مناسب و خلاقانه­ پیرامون این موضوع­ها را برای شما دوستان خلاق فراهم نماییم. پرسشی که از کودکی در ذهن تمامی انسان­ها وجود دارد چگونگی پرواز پرندگان است. مکانیزم پرواز پرندگان از دیر باز مورد توجه دانشمندان مختلف قرار گرفته است و ایده ساخت اولین هواپیما نیز از همین مکانیزم نشأت گرفته است. در این ویدئوی آموزشی ساخت یک پرنده مکانیکی آموزش داده می ­شود.  این پرنده مکانیکی بدون استفاده از هیچ گونه موتور و منبع تغذیه­ ای به پرواز در می­آید. نیرویی که باعث حرکت این سازه می­ شود، انرژی پتانسل ذخیره شده در کش است که به انرژی جنبشی تبدیل می­ شود و با به حرکت درآوردن بال­های پرنده، باعث پرواز آن در آسمان می­ شود. شما برای ساخت این سازه به لوازم زیادی نیاز ندارید. برخی از لوازمی که برای ساخت این پرنده مکانیکی مورد استفاده قرار می­گیرد عبارتند از:

سیخ چوبی، گیره کاغذ، بطری فلزی، گیره لباس، جلد مشمایی.

همه شما دوستان خلاقم را دعوت می­کنم که این فیلم آموزشی را ببینید و پس از ساخت، از سازه خود عکس و فیلم بگیرید تا با نام شما در سایت روبوخلاق به نمایش گذاشته شود.

و در صورتیکه سوالی برای شما در مورد ساخت این پرنده مکانیکی پیش آمد با ما در میان بگذارید تا پس از مطرح در گروه و یا از طریق دوستان روبوخلاقی سایت پاسه سوال خودوتون رو دریافت کنید.

راهنمای دانلود

سفارش ساخت سازه

درباره ی مبین صباغی رستمی

سلام دوست: مبین صباغی رستمی هستم. به دلیل علاقه زیادی که بحث خلاقیت و رباتیک داشتم گروه تخصصی روبوخلاق رو تاسیس کردم تا بتونم به طور تخصصی در این زمینه فعالیت کنم و خدمتی (هرچند هم که ناچیز) رو به علاقه مندان در این زمینه ارائه بدم. در صورت نیاز به مشاوره تخصصی میتونید با شماره 09010693949 تماس بگیرید. لطفا قبل از تماس نام و نام خانوادگی خودتون رو پیامک کنید تا وقت مشاوره براتون در نظر گرفته بشه.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *