خانه » ساختنی خلاقیت » نگهدارنده قرقره لحیم

نگهدارنده قرقره لحیم

نگهدارنده قرقره لحیم

سلام به همه ی دوستان عزیز

در فیلم های آموزشی که قبلا در سایت تخصصی روبو خلاق قرار دادیم، آموزش ساخت دستگاه هویه و نگهدارنده ی دستگاه هویه رو در اختیارتون قرار داده بودیم. امروز قصد داریم فیلم آموزشی ساخت دستگاه نگهدارنده قرقره لحیم که یک وسیله ی کاریردی در لحیم کاری هست رو براتون ارائه بدیم.

جنس سیم لحیم از چیست؟

لحیم آلیاژی از قلع و سرب هست که بر حسب درصد اون ها در آلیاژ در نظر گرفته می گیریم. هرچه درصد قلع بیشتر باشه لحیم در درجه کمتری ذوب میشه.

روش درست لحیم کاری:

برای اینکه دو قطعه رو به یک دیگه اتصال بدین ابتدا باید نوک هویه داغ رو به محل اتصال تکیه بدین تا هر دو قطعه به اندازه کافی گرم بشن، سپس سیم لحیم رو به محل اتصال نزدیک کنید تا ذوب بشه و اطراف اتصال رو در بر بگیره و پخش بشه و بعد هویه رو از محل اتصال دور کنین.

برخی از نکاتی که باید هنگام لحیم کاری مورد توجه قرار بدین:

سیم لحیم را مستقیماً به نوک هویه اتصال ندین، مشخصه یه لحیم کاریه خوب اینه که سطحی براق و لحیم در اطراف اتصال به صورت یکنواخت پخش شده باشه.

 

امیدواریم  با ساخت نگهدارنده قرقره لحیم، لحیم کاریه راحتی رو داشته باشین و از لحیم کاری لذت ببرین.

این هم کانال روبو خلاق robokhalagh@

فیلم آموزش ساخت نگهدارنده قرقره لحیم

 

سفارش ساخت سازه

دوستان عزیزی که بنا به هر دلیلی نمیتونن سازه نگهدارنده قرقره لحیم یا سازه های مد نظر خودشون رو بسازند و یا اینکه لوازم مورد نظر رو ندارند میتونند از طریق فرم ثبت سفارش برای ما پیام بفرستند تا ما سازه مورد نظر رو براشون بسازیم و در سریعترین زمان ممکن براشون ارسال کنیم.

سفارش ساخت سازه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *