خانه » ساختنی الکتریکی » ماشین اسکی روی برف و یخ

ماشین اسکی روی برف و یخ

ساخت ماشین خلاقانه اسکی روی برف

سلام به همه روبوخلاقی ها

مقدمه ای از سازه

سازه ای که امروز قصد داریم به شما عزیزان آموزش بدیم ساخت یه ماشین اسکی روی برف و یخ هست. دوستان عزیزی که همیشه پیگر مطالب سایت تخصصی روبوخلاق هستن می دونن که آموزش های مختلفی رو درباره ی ساخت ماشین مانند ساخت ماشین کنترلی خلاقانه رو در سایت به نمایش گذاشتیم فیلم آموزشی امروز ساخت ماشینی هست که میتونه خیلی راحت روی برف و یا یخ با سرعت حرکت کنه.

اصطکاک چیست؟

در واقع نیروی اصطکاک نیرویی هست که باعث کند شدن حرکت یه جسم میشه، این نیرو همیشه بر خلاف جهت حرکت جسم قرار داره. حالا زمانی که برف و یخ زمین رو می پوشونه این نیرو کمتر میشه و باعث کم شدن اصطکاک جسم و زمین میشه.

 در وسایل نقلیه زمانی که شما می خواهید سرعت خودتون رو کم یا متوقف کنین از ترمز استفاده می کنین. تاحالا فکر کردین ترمز کردن چگونه سبب کند شدن و توقف سریع میشه؟ چرا راه رفتن روی سطح یخ و برف سخته؟

شرح ساخت ماشین اسکی روی برف و یخ

برای ساخت این سازه خلاقانه شما به وسایل ساده ای مثل قیچی، چسب، باتری کتابی و سیم اتصال که از فروشگاه هایی که قطعات الکتریکی دارن می تونید تهیه کنید. همانطور که میدونین ماشین ها با انرژی های مختلفی به حرکت در میان انرژی خورشیدی، انرژی باد و انرژی الکتریسیته کار میکنن و آموزش سازه ماشین اسکی روی برف و یخ که امروز در اختیار شما عزیزان قرار دادیم با انرژی الکتریسته با سرعت زیاد حرکت میکنه.

نتیجه گیری

خب دوستان عزیز با توجه به توضیحاتی که درباره ی وجود اصطکاک و ساخت ماشین اسکی روی برف و یخ گفته شد. شما متوجه شدید که اصطکاک باعث کند شدن حرکت جسم و در نهایت توقف اون میشه. تمام تلاش تیم تخصصی روبوخلاق از ارائه ای فیلم آموزشی ساخت ماشین اسکی روی برف و یخ، یادگیری مفهوم اصطکاک بوده. امیدواریم از دیدن این فیلم آموزشی لذت ببرید.

سفارش ساخت سازه

درباره ی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *