معماری
خانه » ساختنی خلاقیت » ساخت یک تیر و کمان ارزان دست ساز

ساخت یک تیر و کمان ارزان دست ساز

ساخت یک تیر و کمان ارزان دست ساز

سلام به همه ی دوستای عاشق خلاقیت و رباتیک. حالتون چطوره از وسایلی که درست کردین لذت میبرین؟ خب امروزم براتون یه سازه نظامی جدید در نظر گرفتم که بعد از اینکه ساختینش باید یذره برای کار کردن باهاش تمرکز کنین. موافقید بریم سراغ درست کردن؟ خوبه حالا وسایلی که نیاز داریمو یادداشت کنین.

لوازم مورد نیاز عدد سیخ چوبی ۲- چسب برق ۳- اسفنج ۴- کش ماکویی( از خرازی ها به راحتی تهیه می شوند.

مراحل ساخت خب بچه ها وسیله هارو آماده کردین؟ می بینید وسیله ی زیادی نمی خواد پس راحت می تونینن درستش کنین. بچه ها دو تا از سیخ چوبی ها رو بردارید با چسب برق قسمت بالا و پایین چوب رو ببندین بعد از این که چسبوندین حالا دوتای دیگه از چوب ها رو هم دقیقا همین کار رو انجام بدین.

آفرین حالا یکی از چوب ها رو بگیرید و به اندازه ی ۱۰ سانتی متر نصفش کنین دو تا از این تیکه ی ۱۰ سانتی متری نیاز داریم. بچه ها دقت کنین این دو تا تیکه چوب کوچیکو با یکی از اون چوب بلندایی که به هم چسبونده بودین بگیرید چون می خوایم این دوتا تیکه ی کوچیکو به اول چوب بلند وصل کنیم ولی باید سعی کنیم که دوتا چوب بلند چسب خورده وسط این دوتا تیکه کوچیکا قرار بگیره و چسب بزنیم حالا که یکطرفو چسب زدیم باید اون یکی چوب بلند رو که داشتیمو بگیرید و دقیقا همینطوری که گفتم به تیکه چوب کوچیکا وصل کنین.

بچه ها این کار باعث میشه که بتونیم چوبامونو یذره خم کنیم. حالا از کشی که دارید استفاده کنید از ابتدای چوبتون به انتهای چوب وصل کنید و محکم گره بزنین .خب بچه ها سخت بود؟ تیرو کمانتون ساخته شده حالا می تونین با بقیه سیخ چوبی هایی که دارین هر اندازه که دوس دارین تیر درست کنید نترسید تیراتون تیز نیستن چون می خوایم با اسفنج درست کنیم.

یه تیکه کوچیک از اسفنج رو بگیرد و سعی کنین تقریبا گرد بشه بعد می تونین به سر چوبتون وصل کنینو تیرتون رو آماده کنین بچه ها درسته که تیرتون تیز نیست ولی تا سعی دارید رو بروی هم نشانه نگیرید چون شدت پرتاب شدن تیر زیاده برای همین ممکنه دردتون یگیره. حسابی خوش بگذرونین و مواظب خودتون باشید .


سفارش ساخت سازه

درباره ی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *