خانه » ساختنی الکتریکی » ساخت پنکه خورشیدی

ساخت پنکه خورشیدی

پنکه خورشیدی

سلام به همه روبوخلاقی ها
همانطور که می دونید برخی از انرژی ها تمام شدنی هستن و برخی دیگه تمام نشدنی که به اصطلاح به اونها انرژی های تجدید ناپذیر و انرژی های تجدید پذیر میگن. ما قصد داریم با ارائه ی فیلم آموزشی ساخت پنکه خورشیدی به شما عزیزان سازه ای رو آموزش بدیم که در اون بتونین با بکار گیری وسایل ساده و دور ریختنی یک پنکه خورشیدی بسازید که از انرژی های تجدید پذیر هم استفاده می کنه. عزیزانی که پیگیر مطالب سایت روبوخلاق هستند اطلاع دارن که ما نمونه فیلم های آموزشی دیگه ای که از انرژی تجدید پذیر استفاده می کنه به نام فیلم آموزشی ساخت خودروی خورشیدی در خانه رو در سایت به نمایش گذاشتیم.

تفاوت انرژی تجدید پذیر و تجدید ناپذیر

انرژی تجدید پذیر که انرژی برگشت پذیر هم نامیده میشه به انواعی از انرژی ها گفته میشه که منبع تولید آن نوع انرژی، بر خلاف انرژی های تجدید ناپذیر ( فسیلی) قابلیت اون رو داره که توسط طبیعت در یک بازه زمانی کوتاه مجدداً به وجود بیاد.
انرژی های تجدید پذیر از منابع طبیعی مانند نور خورشید، باد و گرمای درونی زمین به دست میاد که معمولاً دوباره باز سازی میشن.

شرح ساخت پنکه خورشیدی

شما عزیزان با دیدن فیلم آموزشی ساخت پنکه خورشیدی با استفاده از وسایل بسیار ساده و دور ریختنی می تونین این پنکه خورشیدی رو بسازید. شما برای ساخت این پنکه خورشیدی نیاز به وسایلی مثل موتور، چسب، قیچی، سیم و … دارید که می تونین به راحتی اونها رو تهیه کنید.

نتیجه گیری:

همانطور که می دونین به دلیل تغییر آب و هوا و گرمایش جهانی، انرژی های تجدید ناپذیر که سوخت های فسیلی نام دارند، رو به اتمام هستند و ما باید به فکر انرژی های جایگزین باشیم. به همین منظور فیلم آموزشی ساخت پنکه خورشیدی رو براتون در نظر گرفتیم که با انرژی خورشید کار می کنه. امیدواریم از این فیلم آموزشی لذت ببرید. گروه تخصصی روبوخلاق از فیلم و عکس های سازه های خلاقانه شما عزیزان استقبال می کنه، پس منتظر ارسال فیلم توسط شما دوستان عزیز هستیم. کانال تلگرام روبوخلاق هم فراموش نکنین. robokhallagh@

درباره ی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *