خانه » ساختنی الکتریکی » ساخت ربات راه رونده (والکر)

ساخت ربات راه رونده (والکر)

ربات راه رونده (والکر)

سلام به همه دوستان روبوخلاقی

همانطور که میدونید هر دستگاه الکترومکانیکی ای که کار خاصی رو انجام (البته حتما باید سنسور داشته باشه و قایبل برنامه ریزی هم باشه) بده ربات نامیده میشه. فیلم آموزشی امروز هم ساخت یک ربات راه رونده یا به اصطلاح والکر رو با لوازم ساده و دور ریختنی که در محیط اطرافتون هست در اختیار شما عزیزان قرار میدیم.

شرح ساخت ربات راه رونده (والکر)

به طور کلی ربات ها از سه بخش اصلی: کامپیوتر که به عنوان مغز یک ربات هست، قسمت محرک و یا بخش مکانیکی که شامل موتور ، تسمه ، چرخ دنده. و بخش سنسور که می تونه از انواع صوتی، تشخیص نور، تماسی و یا حرکتی باشه ساخته شده.  اما خیلی اوقات برای همه مقدور نیست همه بخش های یک ربات رو درست کنند. ما در این فیلم آموزشی یک ربات ساده ای رو براتون در نظر گرفتیم که با وسایل ساده ای نظیر: موتور، چوب، چسب، اره و لوازم دیگه ای که در فیلم آموزشی هم مشاهده می کنید برای ساخت یک ربات والکر ساده استفاده میکنه. البته باید بگم شما عزیزان برای اینکه بتونین ربات های فوق العاده حرفه ای و تخصصی بسازید، ابتدا باید مفاهیم پایه رو آموزش ببینید.

در ساخت ربات راه رونده (والکر) باید در اندازه گیری و فاصله ی بین پاها خیلی دقت کنید چون با کوچکترین بی دقتی ممکنه ربات شما حرکت نکنه. همانطور که می دونید به مسابقات جابربن حیان و خوارزمی نزدیک میشیم باید در انتخاب سازه ای که قصد دارید بسازید دقت داشته باشید. از شما عزیزان که علاقه دارید این ربات راه رونده رو بسازید، دعوت می کنیم تا فیلم آموزشی ربات راه رونده (والکر) رو ببینید. عزیزان اگه ایده ای دارید و نمی تونید اون رو پیاده سازی کنید حتما از طریق تلگرام  ربوخلاق  با ما درمیان بذارید تا در پیاده سازی و ساخت سازه ی مورد نظر به شما عزیزان کمک کنیم. لطفا جهت سفارش سازه های مورد نظرتون از طریق فرم ثبت سفارش اقدام کنید تا در سریع ترین زمان ممکن براتون ارسال کنیم.

فیلم آموزش ساخت ربات راه رونده (والکر)

یک دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *