معماری
خانه » ساختنی الکتریکی » ساخت دستگاه خم کن پلکسی

ساخت دستگاه خم کن پلکسی

چگونه دستگاه خم کن پلاستیک بسازیم؟

سلام به همه روبوخلاقی ها

امروز براتون روش ساخت دستگاه خم کن پلکسی در خانه را در نظر گرفتیم. پلکسی در واقع نوعی پلاستیک فشرده هست که ظاهری شفاف شبیه شیشه داره. با توجه به شکننده بودن پلکسی برای خم کردن یا حالت دادن اون باید از دستگاه مخصوصی استفاده کنیم از اونجایی که پلاستیک نسبت به گرما و حرارت حساس هست دستگاه های خم کن موجود در بازار از حرارت برای خم کردن پلکسی استفاده می کنند. البته در زیر روش های مختلف خم کردن پلکسی رو بیشتر توضیح می دهیم.

 

روش های خم کردن پلکسی

به طور کلی از سه روش برای حالت دادن به پلکسی استفاده می شه. روش اول استفاده از المنت هست. به این صورت که المنت رو در یک شیار نسوز قرار داده و پس از گرم کردن اون برای حرارت دادن به پلکسی مورد استفاده قرار می دهند. روش دوم استفاده از هوای گرم برای حالت دادنه. برای این منظور از دستگاه مخصوصی مانند سشوار برای گرم کردن محل مورد نظر استفاده می کنن. و در نهایت در روش سوم با استفاده از فر، پلکسی حرارت داده شده و سپس بر روی قالب های فلزی مخصوص قرار می گیره.

 

ما در این آموزش قصد داریم به شما نشون بدیم که چطوری میشه با استفاده از روش اول و همچنین لوازم ساده و دم دستی یک دستگاه خلاقانه الکتریکی برای حالت دادن به پلکسی یا اجسام پلاستیکی محکم و شکننده مثل جای سی دی و خود سی دی ساخت.

فیلم آموزش ساخت دستگاه خم کن پلکسی در منزل با لوازم ساده

نتیجه گیری:

همونطور که در فیلم مشاهده کردین دستگاه خم کن پلکسی رو به راحتی میشه با لوازمی نظیر چوب و المنت در منزل ساخت. امیدواریم شما بتونید با جایگزین کردن لوازم یک نمونه دیگه ای از این دستگاه رو بسازید.

سفارش ساخت سازه

درباره ی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *