خانه » ساختنی الکتریکی » ساخت دستگاه خلاقانه دمنده هوا

ساخت دستگاه خلاقانه دمنده هوا

آموزش ساخت دستگاه دمنده هوا (سشوار)

مقدمه ای از سازه

سلام دوستان. امیدوارم حالتون خوب باشه. این بار یک فیلم آموزشی بسیار جالب و حرفه ای برای شما آماده کردیم. در فیلم آموزش ساخت دستگاه دمنده هوا شما ساخت دستگاهی رو آموزش می بینین که به وسیله آن میتونین یک جریان هوایی رو برای خشک کردن یا گرم کردن اشیاء و یا تمیز کردن سطوح ایجاد کنید. در واقع در فیلم آموزش ساخت دستگاه دمنده هوا ساخت نمونه ای از یک سشوار آموزش داده میشه.

شرح ساخت سازه

حتماً همه شما عزیزان با دستگاه سشوار آشنایی دارین و از اون استفاده کردین. سشوار یک دستگاه الکتریکی هست که از دو بخش موتور دمنده و یک المنت تولید حرارت ساخته شده. المنت هم یک قطعه الکتریکیه که با عبور جریان الکتریسیته از آن داغ شده و حرارت تولید میکنه. سشوار ها معمولاً به دو صورت تنظیم میشن. در یک حالت جریان هوای گرم تولید میکنند و در حالت دیگر جریان هوای سرد. در فیلم آموزش ساخت دستگاه دمنده هوا، ساخت دستگاهی رو آموزش می بینین که میتونه باد سرد تولید کنه و اگه بخواین به قابلیت های این دستگاه اضافه کنید میتونین با تکیه بر خلاقیت خودتون، کاری کنین که این دستگاه مثل همه سشوار ها قابلیت تولید باد گرم هم داشته باشه.

فیلم آموزش ساخت دستگاه دمنده هوا (سشوار)

نتیجه گیری

دوستان عزیز، تمامی فیلم های آموزشی که در سایت تخصصی روبوخلاق موجود است و از جمله فیلم آموزش ساخت دستگاه دمنده هوا، چندین هدف آموزشی رو به دنبال دارند. مهمترین هدفی که در ساخت این دستگاه دمنده هوا دنبال میشه، بحث تبدیل انرژی ها است. همان طور که با ساخت این سازه نیز متوجه خواهید شد، در این دستگاه دمنده هوا، انرژی الکتریکی به انرژی حرکتی تبدیل میشه و با چرخش مخور موتور پروانه دست سازی که بر روی آن نصب شده به حرکت در میاد و با چرخش پروانه جریان هوایی تولید میشه که از این جریان هوای تولیدی می توان در موارد مختلفی از جمله تمیز کردن سطوح یا خشک کردن اشیاء استفاده کرد.
امیدوارم فیلم آموزش ساخت دستگاه دمنده هوا مورد توجه شما عزیزان قرار بگیره. خوشحال میشیم از کانال تلگرام روبوخلاق، @robokhallagh، هم دیدن کنین.

سفارش ساخت سازه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *