معماری
خانه » ساختنی الکتریکی » روش ساخت خودروی خورشیدی در خانه

روش ساخت خودروی خورشیدی در خانه

ساخت خودرو خورشیدی

روبو خلاقی ها سلام.

مقدمه ای از سازه

فیلم آموزشی که در ادامه مشاهده خواهید کرد ساخت خودروی خورشیدی رو آموزش میده. اگه تا کنون مطالب سایت تخصصی روبوخلاق رو دنبال کرده باشین حتماً فیلم آموزشی تحت عنوان ساخت ماشین خورشیدی خلاقانه رو مشاهده کردین. این بار نیز با ارائه نمونه ای دیگه از خودرو های خورشیدی در خدمت شما دوستان خلاق هستیم.

خودروی خورشیدی چیست؟

همه شما عزیزان میدونین که تمامی وسایل نقلیه و انواع خودرو ها برای حرکت نیاز به یک منبع انرژی دارن. این منابع انرژی متفاوتند. برخی از این منابع جزء منابع انرژی تجدید ناپذیر هستن یعنی اینکه با گذشت زمان از مقدار آن ها کم میشه و روزی به اتمام میرسن. اما در کنار این منابع، منابع انرژی وجود دارن که تجدید نا پذیرن و دغدغه تمام شدنشون وجود نداره، مثل انرژی خورشید. در یک خودروی خورشیدی منبع انرژی ای که باعث حرکت موتور و در نهایت حرکت خودرو میشه رو از نور خورشید تأمین میکنه. یکی دیگه از مزایای استفاده از انرژی خورشیدی اینه که این انرژی، جزء انرژی های پاک محسوب میشه و استفاده از اون به طبیعت و محیط زیست آسیبی نمی رسونه.

شرح ساخت سازه

برای ساخت خودروی خورشیدی به یک پنل خورشیدی نیاز دارین که میتونین اون رو از فروشگاه های الکترونیکی شهرتون تهیه کنین. نکته قابل توجه در ساخت این سازه اینه که نیروی موتور از طریق چرخ دنده به محور چرخ ها انتقال پیدا میکنه و در نهایت موجب حرکت خودروی خورشیدی میشه.

فیلم آموزشی ساخت خودروی خورشیدی


نتیجه گیری

دوستان خلاق، با توجه به توضیحاتی که راجع به منابع انرژی و مزایا و معایبشون دادم حتماً متوجه اهمیت استفاده از منابع انرژی که تجدید پذیر هستن و جزء منابع انرژی پاک محسوب میشن، شدین. هدف گروه تخصصی روبو خلاق از ارئه فیلم آموزشی ساخت خودروی خورشیدی معرفی این انرژی پاک و بیان اهمیت استفاده از این منبع انرژی در زندگی است.

سفارش ساخت سازه

درباره ی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *