خانه » ساختنی الکتریکی » ربات خانگی چهارپا

ربات خانگی چهارپا

ربات خانگی چهارپا

سلام به همه عزیزان

مطمئناً همه شما عزیزان ربات های مختلفی رو دید و دوست دارید که یکی از اونها رو داشته باشین اما هزینه ی زیادی رو باید بابت خرید اون پرداخت کنین. من امروز فیلم آموزشی ساخت ربات خانگی چهارپا رو براتون در نظر گرفتم تا بتونین با کمترین هزینه یک ربات چهارپا در خانه برای خودتون بسازید و از راه رفتن و حرکت کردن اون لذت ببرین.
ربات خانگی چهارپایی که امروز براتون درنظر گرفتم از مکانیزم حرکتی میل لنگ استفاده میکنه ممکنه خیلی از شما دوستان عزیز با مفهوم کلمه ی میل لنگ و نحوه ی کاره اون آشنا نباشین در ادامه توضیح مختصری بهتون میگم.
میل لنگ قطعه ای است که حرکت دورانی موتور رو به حرکت خطی تبدیل میکنه و باعث میشه هنگامی که موتور در حال چرخیدن هست پاهای رباتتون به سمت جلو و عقب حرکت کنه و بتونین به راحتی یک ربات خانگی چهارپا بسازین
برای ساخت ربات خانگی چهارپا نیاز به قطعاتی مانند: چوب در ابعاد مختلف، سیم مفتولی محکم، موتور گیربوکس دار، کلید قطع و وصل، چسب حرارتی، قیچی و …
دوستانی که تمایل دارن این ربات خانگی چهارپای جذاب رو بسازن توصیه میکنم حتما ابتدا فیلم آموزشی رو با دقت ببینین و قطعات رو به طور کامل آماده کنید و سپس شروع به ساخت کنید.

فیلم آموزشی ربات خانگی چهارپا

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *