خانه » ساختنی الکتریکی » دستگاه پانچ کاغذ اتوماتیک

دستگاه پانچ کاغذ اتوماتیک

دستگاه پانچ کاغذ اتوماتیک

 

سلام دوستان عزیز امیدوارم که امروز عالی تر از هر روز دیگتون باشه

یکی از مهمترین چیزهایی که در این آموزش یاد می گیرید اینه که چطور با استفاده از چوب و ورقه های فلزی، لوازم  و قطعات مورد نیاز خودتون رو برای ساخت دستگاهی که مد نظرمون هست تهیه کنید. دقت کنید که دستگاه پانچ کاغذی که دراین فیلم، آموزش داده میشه از چه روشی استفاده میکنه چون بسیاری از دستگاه ها از همین روش برای انجام کارهایی که حالت رفت و برگشتی دارن استفاده میکنن. نکته مهم دیگه که در آموزش دستگاه پانچ کاغذ اتوماتیک وجود داره، استفاده مناسب از چرخدنده ها هست. یادتون نره که چرخدنده ها یکی از مهمترین قطعاتی هستند که در بسیاری از لوازم الکترونیکی و مکانیکی مورد استفاده قرار میگیرن. کار اصلی چرخنده ها افزایش قدرت و یا سرعت موتورها هست. دوستان عزیزم یادتون نره که هنگام ساخت سعی کنید اندازه گیری های دقیقی رو انجام بدید در غیر اینصورت موقع کار حتما به مشکل بر می خورید.

شما برای ساخت این سازه ی کاربردی به چند تکه چوب ، مته، چرخ دنده ، موتور الکتریکی، چسب حرارتی و برخی از لوازم کوچیک دیگه احتیاج دارین. اگه شما هم دوس دارین دستگاه پانچ کاغذ اتوماتیک رو درست کنین اول طبق فیلم آموزشی وسایل رو به طور کامل تهیه کنید (قبل از ساخت چند بار فیلم رو ببینید و لیست قطعات رو بنویسید). با ساخت دستگاه پانچ کاغذ اتوماتک میتونید کارهایی که نیاز به سوراخ کردن داره رو با سرعت بیشتری انجام بدین.

نکات مهم:

  • حتما از چسب های مناسب در حین ساخت استفاده کنید
  • سعی کنید اندازه گیری ها و برشکاری ها دقیق باشن
  • موقع سوراخ کاری از بزرگترها کمک بگیرید و ایمنی رو رعایت کنید
  • ازموتور الکتریکی مناسب و پرقدرت استفاده کنید. برخی از اسباب بازی های خراب موتور های الکتریکی و چرخدنده های مناسبی دارند.
  • شما میتونید از چوب و با لوازم دیگه ای استفاده کنید که در فیلم وجود ندارن. منظور اینه که دلیلی نداره که شما حتما از روش و لوازمی که در این فیلم میبینید استفاده کنید.

 

فیلم آموزش دستگاه پانچ کاغذ اتوماتیک

 

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *