معماری
خانه » ساختنی انرژی کشسانی » دانلود فیلم کاردستی ساده با وسایل دور ریختنی

دانلود فیلم کاردستی ساده با وسایل دور ریختنی

دانلود فیلم کاردستی ساده با وسایل دور ریختنی

سلام به همه ی دوستای پرانرژی و خلاق گروه روبوخلاق، امروز با ساخت یه کاردستی ساده موافقید؟

پس بریم تا وسایلی که برای ساختن  سازه یعنی  ماشین نیاز داریمو آماده کنید.

لوازم مورد نیاز: ۱- چهار عدد سی دی ۲- هشت عدد درب بطری ۳- سه عدد سیخ چوبی ۴- یک عدد نی ۵- یک عدد لوله ی خودکار ۶- یک عدد لوله ی دستمال کاغذی ۷- مقوا(کارتن) ۸- چسب حرارتی ۹- دو عدد کش

مراحل ساخت بچه ها این ماشینی که امروز می خوام بهتون یاد بدم فوق العاده حرفه ای هستش و با سرعت بالایی حرکت می کنه حتی این ماشین علاوه بر این که روی زمین صاف حرکت می کنه می تونه روی فرش هم با سرعت زیاد حرکت کنه باور نمی کنید؟
خب وقتی که کامل آمادش کردید متوجه می شوید. بچه های عزیزم بیشتر از این وقتتونو نمی گیرم، چون می دونم دوست دارید هر چه سریعتر ماشینتون رو بسازید. خب بریم سراغ ساخت ماشین. عزیزانم اولین کاری که باید انجام بدید اینه که درب بطری ها را سوراخ کنید و به دو طرف سی دی با چسب حرارتی بچسبانید. بعد از اینکه تمام چرخ ها آماده شد می ریم سراغ بدنه ی ماشینمون، بدنه ی ماشین از لوله ی دستمال کاغذی و یه تیکه مقوا ساخته می شه.

به این صورت که یک تیکه مقوا به عرض چهار سانتی متر و اندازه ی طول مقوا بستگی به این دارد که لوله ی دستمال کاغذی شما به چه اندازه ای باشد. فقط حواستون باشه که ما به دو تیکه از این مقوا نیاز داریم. حالا باید مقواها را به دو طرف لوله ی دستمال کاغذی بچسبانید. خب بدنه ی ماشین تقریبا آماده است. می خوایم چرخ ها رو وصل کنیم، ولی قبل از وصل کردن چرخ باید یک طرف لوله ی دستمال کاغذی رو نی وصل کنیم و طرف دیگر رو لوله ی خودکاری که گفته بودم استفاده کنید و به وسیله ی چسب حرارتی بچسبانید.

خب دیگه به پایان کار نزدیک می شیم، بچه ها ازتون می خوام قسمت وسط نی را ببرید، منظورم از وسط نی، اون قسمتی است که به لوله ی دستمال کاغذی می رسه، این قسمت باید خالی باشه. حالا سیخ چوبی را به چرخ هایی که آماده کرده بودید وصل کنید و درون نی و لوله ی خودکار بگذارید.
بچه ها یکی از سیخ چوبی هایی که دارید رو نگاه کنید یک طرف نوکش تیزه، ازتون می خوام اون تیزی رو به اندازه ی تقریبا نیم سانتی متن ببرید. یادتونه بهتون گفته بودم وسط نی رو ببرید؟ حالا ما می خوایم این تیزی رو وسط سیخ چوبی ای که درون نی هست بچسبونید خوب دقت کنید تا اشتباه نچسبونید.

حالا دو تا کشی که گفته بودمو به هم گره بزنید و بعد از گره زدن حالا کش ها رو دور لوله ی خودکار گره بزنید. خب دیگه ماشینتون کامل آمادست فقط کافیه کش رو لای تیزی قرار بدید و چرخ هارو بچرخونید تا کش کشیده بشه. حالا وقتی ماشین رو رها کنید میبینید با چه سرعتی حرکت میکنه. با این ماشین می تونید با دوستاتون یه مسابقه ی خیلی مهیج داشته باشید.

دانلود

نمونه تصاویر ساخته شده از این سازه

سازه

سازه

با تشکر از دوست خوبم آقای مسعود زینی بابت ساخت و ارسال تصاویر به روبوخلاق

آقای مسعود زینی

سفارش ساخت سازه

درباره ی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *