خانه » ساختنی خلاقیت » دانلود فیلم خلاقیت با یونولیت (قایق ارزان)

دانلود فیلم خلاقیت با یونولیت (قایق ارزان)

دانلود فیلم خلاقیت با یونولیت (قایق ارزان)

سلام به همه ی دخترا و پسرای عزیزم. امروز قصد دارم یه قایق ارزان مهیج بهتون یاد بدم، تا بتونید یه مسابقه ی خیلی جذاب داشته باشید.

لوازم مورد نیاز : یونولیت (چوب پنبه) ۲- آرمیچر ۳- پلاستیک زباله ۴- سه عدد گیره ی پرده ۵- سیم ۶- باطری ۷- چوب بستنی ۸- سیخ چوبی ۹- نخ ۱۰- پروانه ۱۱- چسب حرارتی

 

مراحل ساخت چه های عزیزم بعد از اینکه قایق ارزان رو ساختید. بهتون قول می دم نحوه برگزاری مسابقه رو هم یاد بدم تا بتونید یه مسابقه ی خیلی جذاب همراه با دوستاتون داشته باشید.

ابتدا سه عدد گیره پرده ای که دارید رو بگیرید و با سیم به هم وصل کنید، باید سه چرخه درست کنید و این سه چرخه رو روی چوب بستنی ای که دارید بچسبونید و بعد یونولیت رو بردارید و به شکل یک مستطیل برش بزنید (اندازه ی مستطیل بستگی به اندازه ی چرخ هایی که درست کردید داره).

در واقع این مستطیل بدنه ی قایق شماست. بعد از اینکه برش زدید، باید جلوی مستطیل رو به صورت هشت فرم بدید، دقیقا مطابق شکلی که در فیلم می بینید. حالا که بدنه ی قایق رو درست کردید می تونید چرخ را به بدنه بچسبونید. در ادامه باید یه پروانه بسازیم.

بچه های عزیزم شما می تونید با حلب یه پروانه بسازید و یا اینکه از بازار پروانه بخرید و به قایق یونولیتی وصل کنید. فقط حواستون باشه که اگه با حلب پروانه ساختید خیلی مواظب باشید چون حلب خیلی تیزه. پس از ساخت بدنه ی قایق نوبت وصل کردن موتور هست، که روش اتصال موتور به سیم و باطری رو در آموزش های قبل (ماشین الکتریکی با مزه در خانه ، ماشین الکتریکی با سی دی ، پنکه دست ساز با وسایل دور ریختنی و … )گفته بودم.

وقتی موتور را وصل کردید، باید یه تیکه شبیه به مثلث(با حلب و یا با یونولیت) بسازید و موتور و باطری رو روی آن قرار بدید. حالا باید بریم سراغ تزیینات قایق، که ابتدا پلاستیک زباله رو، دور تا دور بدنه ی قایق بچسبونید و بعد با استفاده از سیخ چوبی اطراف قایق پایه های کوچیک بذارید و با نخ به هم وصل کنید.

عزیزانم قایق آماده شده و طبق قولی که بهتون داده بودم باید روش مسابقه رو هم یاد بدم. مسابقه به این صورت که شما یه استخر و یا یه حوزچه ی کوچیک رو پر از آب می کنید و یه تخته و یا یه سطح صاف رو لبه ی حوز قرار می دید حالا باید قایق رو روی تخته بذارید و روشنش کنید. وقتی قایق از روی تخته در آب می افته باید تعادل داشته باشه و در آب فرو نره.

اگه تعادل داشت و راحت حرکت کرد به این معناست که شما قایقتون رو درست و با دقت ساختید. امیدوارم از این سازه ی خلاقانه هم لذت برده باشید و تا ساخت یه سازه ی جذاب و مهیج دیگه همتون رو به خدای بزرگ میسپارم.

سفارش ساخت سازه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *