خانه » ساختنی خلاقیت » خلاقیت در ساخت پریسکوپ (پیرابین)

خلاقیت در ساخت پریسکوپ (پیرابین)

ساخت یک دستگاه پیرابین

روبو خلاقی های عزیز سلام. سازه ای که این بار برای شما در نظر گرفتیم یک پریسکوپ بسیار جالب و خلاقانه است. شاید خیلی از شما دوستان بپرسین که پریسکوپ چیه و کجا ها کاربرد داره. خب پس به توضیحاتی که در ادامه براتون نوشتم خوب دقت کنین:

پریسکوپ چیه و چه کاربردهایی داره؟

از پیرابین یا پریسکوپ (Periscope) برای دیدن اشیائی که بالاتر از سطح چشم بیننده قرار دارن (برای نمونه در زیردریایی، تانک ها) یا اشیائی که دیدن مستقیم آنها میسر نیست، استفاده میشه. این ابزار از یک لوله دراز تشکیل شده که در هر یک از دو سر آن منشوری راست گوشه چنان قرار داده شده که نور در اثر تابش کلی درونی از روی وجه بزرگتر آنها با زاویه ۹۰ درجه در هر منشور منحرف میشه، بنابراین نور از شیئی مورد نظر در راستای موازی با راستای اولیه (تابش از) شیئی ولی پائین تر وارد چشم ناظر می‌شه.

پیرابین در امور نظامی مانند دیده‌بانی و همچنین در زیر دریایی ‌ها، خودروهای زرهی و تانک ‌ها نیز کاربرد داره.

روش ساخت سازه

یکی از ویژگی های ساخت این سازه پریسکوپ سادگی و در دسترس بودن قطعاتیه که برای ساختش نیاز دارین. به همین دلیل شما با صرف کمترین هزینه میتونین یک پریسکوپ خلاقانه و حرفه ای بسازین و از این سازه به عنوان پروژه درسیتون استفاده کنین.

فیلم آموزش ساخت پریسکوپ


نتیجه گیری

خب دوستان با توجه به توضیحاتی که راجع به ساختار سازه پریسکوب و موارد استفاده از اون دادم حتماً متوجه اهمیت ساخت این سازه و کاربردهای فراوان پریسکوپ شدین. شما دوستان خلاق میتونین سازه پریسکوپ رو با سایر سازه­ها و ربات هایی که ساختین یا دوست دارین بسازین ترکیب کنین و یک سازه خلاقانه و حرفه ای بسازین. خوشحال میشیم اگه نظرات و پیشنهادات خودتون رو پیرامون این سازه و سایت تخصصی روبوخلاق با ما در میان بذارین.

سفارش ساخت سازه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *