خانه » ساختنی خلاقیت » تولید نخ (مو) از بطری های پلاستیکی بازیافتی

تولید نخ (مو) از بطری های پلاستیکی بازیافتی

تولید نخ (مو) از بطری های پلاستیکی بازیافتی

 

سلام

برای حفظ محیط زیست راهکارهای بسیار زیادی وجود داره. بدون شک یکی از مهمترین راهکارها استفاده مجدد از چیزهایی است که قابلیت بازیافت مجدد رو دارن. در واقع با این کار به جای دور ریختن قطعات، مجددا از اونها برای کارهای دیگری استفاده می شود. پلاستیک یکی از مهمترین این مواد به شمار میاد. به همین منظور امروز یک فیلم آموزشی در زمینه تولید نخ (مو) از بطری های پلاستیکی بازیافتی رو براتون آماده کردیم.

شما با دیدن فیلم زیر می تونید یک روش بسیار ساده ولی کاربردی برای تولید نخ و یا موی پلاستیکی رو تجربه کنید. شما می تونید از محصول تولید شده برای کارهای مختلفی نظیر تزیینات برای عروسک ها و یا نخ ماهیگیری استفاده کنید. برخی از لوازم مورد نیاز برای تولید نخ(مو) از بطری های پلاستیکی بازیافتی عبارتند از: یک تکه چوب، تیغ کاتر (موکت بر)، واشر فلزی، پیچ، دریل، سیم مفتولی ذخیم و غیره.

لطفا در انجام پروژه زیر به چند نکته توجه کنید:

  • مراقب باشید که در هنگام کار با تیغه کاتر صدمه نبینید چون بسیار خطرناکه و ممکنه به انگشتان شما آسیب بزنه. بهتره برای جلوگیری از این کار از دست کش مناسب استفاده کنید.
  • برای حرارت دادن به پلاستیک می تونید از روش های مختلفی استفاده کنید. پیشنهاد ما اینه که حتما از بزرگترها برای این کار کمک بگیرید.
  • در موقع استفاده از دریل دقت کنید. اگه دستگاه دریل رو ندارید می تونید با سلیقه خودتون و با موتور الکتریکی ( آرمیچر) یک دستگاه برای چرخاندن سیم مفتولی درست کنید.
  • با محصول تولید شده خودتون چیزهای مختلفی درست کنید (مانند مو برای عروسک)
  • سعی کنید از بطری هایی با رنگ های مختلف استفاده کنید تا نخ های با رنگ متفاوت داشته باشید.
  • تمام تلاش خودتون رو بکنید تا از پلاستیک های با جنس مختلف استفاده کنید و نتایج کار رو باهم مقایسه کنید و در یک جدول مشاهدات خودتون رو بنویسید و به معلم و یا استاد راهنمای خودتون ارائه بدید.

فیلم تولید نخ (مو) از بطری های پلاستیکی بازیافتی

یک دیدگاه

  1. چقدر جالب و جذاب.ممنونم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *