خانه » ساختنی مکانیکی » ابزار ریشه کن کردن علف های هرز

ابزار ریشه کن کردن علف های هرز

سلام

بدون شک یکی از بزرگترین مشکلات کشاورزان عزیز کمبود ابزار ریشه کن کردن علف های هرز هست. متاسفانه این روزها کشاورزان عزیز برای راحتی کار از کودهای شیمیایی برای از بین بردن علف های هرز استفاده میکنن. استفاده بیش از اندازه کودها، علاوه بر آلودگی آب و خاک صدمات شدیدی به سلامتی ما انسانها میزنه.  به نظر شما امکان این وجود داره که بتونیم با ساخت ابزار ریشه کن کردن علف های هرز حداقل در باغچه های کوچک استفاده از علف کش های شیمیایی رو موقف کنیم؟

البته متخصصین خارجی همچین هم بیکار نموندن و کلی ابزار برای این کار ساختن که شما میتونید یک نمونه این نوع از ابزار رو در سایت آمازون ببینین. حالا ما در این فیلم آموزشی یک نمونه ساده از ابزار ریشه کن کردن علف های هرز رو براتون قرار دادیم. برای اینکه بتونید این ابزار رو بسازید کافیه فیلم زیر رو مشاهده کنید. البته دقت داشته باشید که شما میتونید به جای استفاده از فلز برای ساخت از چوب و یا هرچیز دیگه ای برای ساخت نمونه اولیه استفاده کنید.

علاوه براین عزیزانی که تمایل دارند این ابزار رو کمی پیشرفته تر کنن میتونن این ابزار رو با استفاده از بازوی رباتیک به یک ربات کاملا پیشرفته تبدیل کنند و در مسابقات مهمی نظیر همایش ملی ربات های کشاورز که زیر نظر انجمن علمی گیاهان دارویی ایران و البته شرکت فنی و مهندسی نسل هوشمند ( روبوخلاق) برگزار میشه شرکت کنند. امیدوارم در این مسابقه ملی شرکت کنید.

ابزار ریشه کن کردن علف های هرز

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *