خانه » ساختنی الکتریکی » آموزش ساخت یک صفحه خورشیدی کوچک

آموزش ساخت یک صفحه خورشیدی کوچک

آموزش ساخت یک صفحه خورشیدی کوچک

روبوخلاقی های عزیز سلام. یکی از چالش­ هایی که امروزه انسان ها با آن مواجه هستیم، مبحث تأمین انرژی است. ما انسان ها برای گذران زندگی خودمون و انجام بسیاری از فعالیت ها، به مصرف انرژی های مختلفی نیازمند هستیم. اکثر منابعی که این انرژی ها را تأمین می کنند جزء منابع تجدید ناپذیر هستند. یعنی اینکه با مرور زمان از مقدار آن ها کاسته شده و به تدریج به پایان می رسند. به همین دلیل از چند دهه پیش، استفاده از منابع انرژی جایگزینی که این محدودیت را نداشته باشند مورد توجه دانشمندان و متخصصان این امر قرار گرفته. یکی از این منابع انرژی، خورشید خودمونه. بله، نور و گرمای خورشید یکی از بزرگترین منابع انرژی تجدید پذیر به شمار میاد. برای دریافت و استفاده از این منبع انرژی به تجهیزاتی نیازداریم که یکی از اون ­ها صفحات خورشیدی ست. در فیلم آموزشی ای که در ادامه مشاهده می­کنید روش ساخت یک صفحه خورشیدی کوچک آموزش داده می­شه. شما با دیدن این فیلم آموزشی به راحتی می تونید با صرف هزینه بسیار کم یک صفحه خورشیدی کوچک بسازید. برای ساخت این صفحه خورشیدی کوچک به لوازم زیادی نیاز ندارید. برخی از این لوازم عبارتند از:

مولتی متر، شارژر تلفن همراه ( از نوع USB)، یک عدد لامپ کوچک، چسب، سلول های خورشیدی و ورق پلاستیکی.

امیدوارم از فیلم آموزشی رایگان ساخت صفحه خورشیدی کوچک در منزل استفاده لازم را ببرید.

سفارش ساخت سازه

درباره ی

8 دیدگاه

 1. سلام ببخشید میشه لیست قطعات مورد نیاز رو به صورت دقیق بیان کنید

 2. خب چرا این قدر دردسر بکشیم.میریم راحت یه صفحه کامل می خریم دیگه.

  • مبین صباغی رستمی

   اینم فکر خوبیه. ولی هدف این سایت تجربه ساختن و الا که انواع ربات ها، مدل های هواپیما، ماشین های الکتریکی و غیره در بازار به صورت آماده هست. پس چرا بیخود زحمت ساختشو به خودمون بدیم؟
   سعید عزیز هدف ما بالا بردن هنر دست ورزی و تجربه همه عزیزاان هست. البته در این بین برخی ها مثل شما تجربه دارند و بعضی ها هم ندارند.

 3. سلام چی بود فقط سلول خورشیدی ها رو به هم لحیم کرد که . اونا سلول خورشیدی بودن دیگه ؟ از اون جایی که سلول خورشیدی گرونه چه جوری باید اونو بسازیم

 4. صفحه خورشیدی را از کجا باید تهیه کرد؟

 5. صفحه خورشیدی رو از کجا بخریم؟