معماری
خانه » ساختنی عمومی » آزمایش علمی ساده در خانه

آزمایش علمی ساده در خانه

آزمایش علمی ساده در خانه

دوستان گلم سلام

با شروع سال تحصیلی جدید تصمیم گرفتیم که در کنار آموزش سازه های جذاب و سرگرم کننده، آزمایش های علمی ساده که بشه به راحتی در خونه انجامش داد رو برای شما دوستان روبوخلاقی آماده کنیم. همونطور که خودتون میدونین انجام این آزمایش های ساده علمی در خونه علیرغم دردسرهایی که داره تاثیر بسیار زیادی در میزان یادگیری مسائل علمی و درسی خواهد داشت.

در این آرمایش داغ علمی که براتون در نظر گرفتیم با استفاده از لوازم ساده و بازیافتی یک آزمایش مهیج خونگی رو تجربه خواهید کرد. هدف اصلی این آزمایش عملی خونگی نحوه استفاده از بخار برای به حرکت در آوردن پره های یک توربین هست. اگه شما عزیزان تمامی مراحل انجام شده در آموزش رو به درستی انجام بدین مطمئنا از به حرکت در اومدن توربین لذت خواهید برد.

جالبه بدونید که ایده استفاده از بخار برای تولید حرکت به ۲۰۰۰ سال قبل برمی گردهو نکته جالبتر اینکه امروزه توربین های بخار مدرن بیش از ۸۰ درصد برق تولیدی رو در جهان بوسیله سوخت های فسیلی متفاوت تولید می کنند.

خب حالا لوازم مورد نیاز برای این آزمایش علمی ساده در خانه چیه؟

  1. قوطی دئودورانت خالی _مواظب باشید که حتما باید خالی باشه ها) روبوخلاق هیچ مسئولتی رو در برابر استفاده از هرگونه وسیله دیگه ای نمیپذیره دوستان
  2. لیوان و قاشق پلاستیکی یک بار مصرف
  3. قوطی کنسرو خالی
  4. سیم مفتولی
  5. نی
  6. لوله آلومینیومی تو خالی مثل میله آنتن سر خود رادیو و تلویزیون
  7. یونولیت
  8. الکل

فقط لطفا دقت کنید که الکل رو به اندازه کافی در قوطی بریزید تا دستاتون آتیش نگیره چون الکل قدرت اشتعال بسیار بالایی داره.

 
سفارش ساخت سازه

درباره ی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *