معماری
خانه » خلاقیت » فیلم آموزش شناور ساختن مداد با نیروی مغناطیس (شناوری مغناطیسی)

فیلم آموزش شناور ساختن مداد با نیروی مغناطیس (شناوری مغناطیسی)

فیلم آموزش شناور ساختن مداد با نیروی مغناطیس (شناوری مغناطیسی)

سلامی دوباره به همه روبوخلاقی ها

راجع به نیروی مغناطیس چقدر می دانید؟ شاید فقط از آهنربا این را در ذهن داریم که می تواند اجسام فلزی را جذب کند. اما از این به بعد می خواهیم شما را با خاصیت های آهنربا و کارهای خلاقانه ای که می شود با این خاصیت های انجام داد بیشتر آشنا کنیم. خاصیت قطب های همنام و غیر همنام و دیگر ویژگی های آهنربا می تواند به شما در ساخت سازه های جالب و متفاوت کمک شایانی کند. امروز هم می خواهیم از خاصیت شناوری مغناطیسی استفاده کنیم که در صنایع مختلف مثل توربین های بادی، قطار های مغناطیسی، حرکت آسانسور و صنعت هایی از این دست استفاده می شوند. خصوصیت مشترک در همه ی این موارد کاهش اصطحکاک، هزینه و افزایش راندمان کار می باشد.

وسایل مورد نیاز عبارتند از:

مداد، دمپایی پلاستیکی، کاتر، آهنربای حلقه ای، سکه، نوار کاغذی و چسب مایع.

فیلم آموزشی رایگانی که در ادامه ارائه شده است را حتما مشاهده نموده و سعی کنید آن را بسازید. از سازه های خود برای ما عکس تهیه کرده و ارسال کنید تا با نام خودتان در سایت قرار دهیم. موفق و سلامت باشید.

درباره ی مبین صباغی رستمی

سلام دوست: مبین صباغی رستمی هستم. به دلیل علاقه زیادی که بحث خلاقیت و رباتیک داشتم گروه تخصصی روبوخلاق رو تاسیس کردم تا بتونم به طور تخصصی در این زمینه فعالیت کنم و خدمتی (هرچند هم که ناچیز) رو به علاقه مندان در این زمینه ارائه بدم. در صورت نیاز به مشاوره تخصصی میتونید با شماره 09010693949 تماس بگیرید. لطفا قبل از تماس نام و نام خانوادگی خودتون رو پیامک کنید تا وقت مشاوره براتون در نظر گرفته بشه.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای خرید آموزش های فارسی ساخت کوادکوپتر، دست مصنوعی، ربات بند باز و تفنگ بادی به قسمت فروشگاه روبوخلاق مراجعه فرمایید.