معماری
خانه » ساختنی تزییناتی » فیلم آموزش ساخت یک آونگ ساده و جالب در خانه (گهواره نیوتون)

فیلم آموزش ساخت یک آونگ ساده و جالب در خانه (گهواره نیوتون)

 

فیلم آموزش ساخت یک آونگ ساده و جالب در خانه (گهواره نیوتون)

سلام به همه دوستان

آیا می دانید گهواره یا آونگ نیوتون چیست؟ آیا می دانید این سازه چه نیروهایی را ثابت کرده و به نمایش می گذارد؟ گهواره نیوتون دستگاهی متشکل از مجموعه‌ای از گوی‌های نوسان‌کننده است که فقط تماس کمی با یکدیگر دارند. درواقع دو قانون پایستگی تکانه و پایستگی انرژی را به نمایش می‌گذارد و در سال ۱۶۸۰ میلادی توسط آیزاک نیوتون ساخته شده است. با هر ترتیبی گوی های ابتدایی به حرکت درآیند با همان ترتیب در انتها حرکت تکرار می شود و گوی های میانی ثابت می مانند.

پس امروز سازه ای را به شما ارائه می کنیم که علاوه بر داشتن خلاقیت یک مبحث علمی جالب و مهم را هم به شما آموزش می دهد. این سازه می تواند کاربرد بسیار زیادی در مدارس و آزمایشگاه های دانش آموزی داشته باشد. همچنین می تواند به عنوان یک تزیین فوق العاده زیبا برای میز کار شما هم استفاده شود. توصیه ما به شما این است که حتما فیلم آموزش ساخت یک آونگ ساده و جالب در خانه (گهواره نیوتون) را تماشا کنید و از ساختش لذت ببرید. موفق و سلامت باشید.

 

 


سفارش ساخت سازه

درباره ی مبین صباغی رستمی

سلام دوست: مبین صباغی رستمی هستم. به دلیل علاقه زیادی که بحث خلاقیت و رباتیک داشتم گروه تخصصی روبوخلاق رو تاسیس کردم تا بتونم به طور تخصصی در این زمینه فعالیت کنم و خدمتی (هرچند هم که ناچیز) رو به علاقه مندان در این زمینه ارائه بدم. در صورت نیاز به مشاوره تخصصی میتونید با شماره 09010693949 تماس بگیرید. لطفا قبل از تماس نام و نام خانوادگی خودتون رو پیامک کنید تا وقت مشاوره براتون در نظر گرفته بشه.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *