معماری
خانه » ساختنی الکتریکی » دانلود فیلم ساخت روشن کننده خودکار در تاریکی

دانلود فیلم ساخت روشن کننده خودکار در تاریکی

دانلود فیلم ساخت روشن کننده خودکار در تاریکی

شرح پروژه سلام دوستان. در این پروژه فرایند تشخیص تاریکی را با چند قطعه الکترونیکی که ره راحتی می توانید آن ها را تهیه کنید، انجام می شود. کارایی: فتوسل (LDR) با دریافت نور مقاومتش کاهش پیدا می کند. زمانی که هیچ جریانی به پایهB (Base) ترانزیستور اعمال نشود، جریان نمی تواند از پایه های دیگر آن (C و E) عبور کند و LED روشن نمی شود. این وضعیت را حالت برش می نامیم. هنگامی که روشنایی افت پیدا می کند (تاریک شود) مقاومت فتوسل افزایش پیدا می کند و اجازه عبور جریان به پایه B ترانزیستور داده می شود که به موجب آن حرکت جریان از کلکتور به امیتر آزاد شده و چراغ LED روشن می شود. این وضعین را حالت اشباع می نامند.

لوازم مورد نیاز• یک عدد ترانزیستور NPN 2N2222A • یک عدد مقاومت ۳۳۰ کیلواهمی (نارنجی، نارنجی، قهوه ای، طلایی) • یک عدد مقاومت ۱ کیلو اهمی (قهوه ای، سیاه، سفید، قرمز، طلایی) • یک عدد مقاومت ۱۰۰ کیلو اهمی (قهوه ای، سیاه، زرد، طلایی) • دیود LED • یک عدد فتوسل (LDR) [

امیدوارم ازمشاهده و دانلود فیلم ساخت روشن کننده خودکار در تاریکی لذت برده باشید.
سفارش ساخت سازه

درباره ی مبین صباغی رستمی

سلام دوست: مبین صباغی رستمی هستم. به دلیل علاقه زیادی که بحث خلاقیت و رباتیک داشتم گروه تخصصی روبوخلاق رو تاسیس کردم تا بتونم به طور تخصصی در این زمینه فعالیت کنم و خدمتی (هرچند هم که ناچیز) رو به علاقه مندان در این زمینه ارائه بدم. در صورت نیاز به مشاوره تخصصی میتونید با شماره 09010693949 تماس بگیرید. لطفا قبل از تماس نام و نام خانوادگی خودتون رو پیامک کنید تا وقت مشاوره براتون در نظر گرفته بشه.

یک دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *